❮ Zpět na Výlety

Lesní stezky, rozkvetlé louky, krásné výhledy, jedinečná zákoutí. To vše a mnoho dalšího si můžete vychutnávat na každém kroku. Nabízíme Vám tedy několik tipů na výlety do blízkého okolí s výchozím bodem přímo od naší chalupy.

1. Výprava ke Kyselce Leoše Janáčka

Náročnost: malá
Délka trasy: 3.5 Km
Popis:

Z obce Strání na Novou horu (2,5 km) poté po zelené značce k Janáčkově kyselce (1 km)

2. Rozledna Jelenec- Velká Javořina -Javořinský prales

Náročnost: střední-náročná
Délka trasy: 5 Km
Popis:

Nejjednodušší z obce Strání-Květné (bus, možnost parkování v blízkosti sklárny) pěšky po zeleně značené tur. trase odbočující k SZ ze silnice l km před hraničním přechodem Strání-Moravské Lieskové, odtud na vrchol 5 km na hřebeni rozcestník vlevo jelenec 1km v pravo Velká Javorina. Ze slovenské strany možnost výjezdu autem silnicí až na parkoviště u Holubyho chaty. Využijeme přitom celnici Strání-Moravské Lieskové, po 5 km odbočíme doprava na Cetunu (3 km), projedeme jí k rozcestí (2 km) a vystoupáme k chatě (12 km). Od ní na vrchol pěšky necelý 1 km.

3.Naučná stezka Květná

Náročnost: malá
Délka trasy: 7 Km
Popis:

Stezka začíná u sklárny v Květné. Trasa vede ke koupališti a dovede nás do údolí Svinárského potoka. Odtud vede lesní cestou nahoru k vodojemu. Po polní cestě dojdeme k přírodní památce Mechnáčky. Dál vede trasa lesem až ke Svinárskému potoku. Odtud se pak trasa otáčí směrem ke Květné. Od lesního pramene U Cicúrků půjdeme kolem hájovny, odkud se trasa stáčí směrem k hranici se Slovenskem. Dál nás trasa zavede k lesnímu močálu U sladké jabloně. Půjdeme podél slovenské hranice k potoku Kaštinka a dál k mostku přes říčku Klanečnici. Odtud už jen do Květné na hlavní silnici, kde náš výlet ukončíme. Na trase je celkem 9 zastávek a vydat se na ni můžou pěší i cyklisté. Navštívit ji můžeme po celý rok bez omezení.

A mnoho dalších turisticky zajímavých tras k zajímavým místům, které znají jen místní, Vám rádi prozradíme.